Vyšlo

Šiesty zmysel

Margaret Sutton Briscoe

Novela Margaret Sutton Briscoe vracia čitateľa do obdobia občianskej vojny v USA. Rodina Duainová sa dozvedá o úmrtí syna Jacka v bitke pri Gettysburgu. K tragickej správe sa pridá aj šok, keď sa v ich dome objaví Annita Andrewsová a všetko nasvedčuje tomu, že je Jackovou snúbenicou...

Román

Majster podsvetia

Sir Arthur Conan Doyle

Pod názvom majster podsvetia sa skrýva skrátený román A.C.Doyla Štúdia v krvavočervenom a niekoľko podviedok s geniálnym detektívom Sherlockom Holmesom.

Dobrodužné

Kamarát Jašek

Dobroslav Chrobák

Kniha obsahuje 8 noviel: Kamarát Jašek, Návrat Ondreja Baláža, Ostatný raz, Učenlivá Marta a starostlivá Mária, Chlapská reč, Poviestka, Duo Charlie a Silueta.

Román

Drak sa vracia

Dobroslav Chrobák

Vrcholné dielo Dobroslava Chrobáka a klenot slovenského naturizmu. Výnimočný príbeh o láske, nenávisti a hľadaní životnej cesty. Spoznávame osud uzavretého muža, ktorého okolie obviňuje zo skutkov, ktorých sa nikdy nedopustil. Po rokoch je jeho návrat medzi ľudí, ktorí mu nedôverujú a nenávidia ho, dramatickým vyvrcholením stretnutia dvoch odlišných svetov.

Román

Stromy pýchy

Gilbert Keith Chesterton

Gilbert Keith Chesterton vo svojich knihách s obľubou búra predstavy o detektívkach. Dokazuje to aj v našom výbere. Či je to kliatba tajomných stromov, neobyčajný vianočný príbeh, alebo záhada neviditeľného človeka, všetky tieto príbehy ponúkajú skvelý zážitok pre každého čitateľa.

Román

Vianočné detektívky

Výber klasických vianočných detektívok

Sir Arthur Conan Doyle Gilbert Keith Chesterton Richard Austin Freeman Edgar Wallace

Vianočný čas je nielen obdobím radosti a šťastia, ale aj záhad a zvláštnych udalostí. V Londýne sa pri pečení husi objaví vzácny drahokam. Vianočné predstavenie sa z pokojnej zábavy premení na šialenú klauniádu s policajtom v hlavnej úlohe. Do svojho diela sa púšťajú inteligentní a šikovní zločinci, ktorí chcú svoju "prácu" dotiahnuť do umeleckej dokonalosti. Je na známych, ale aj menej známych detektívoch, aby rozmotali klbko záhad, ktoré sa zamotalo práve počas Vianoc.

Dobrodužné

Kniha džungle

Rudyard Kipling

„Na smrť odsúdené ľudské mláďa, ktoré vychovali vlci. Obratné ako had a rýchle ako panter sa stane najväčším lovcom v džungli.” Krásny dobrodružný príbeh Maugliho - chlapca, ktorý vyrastie medzi zvieratami v divokej džungli, splynie s ňou a stane sa jej súčasťou. Text vychádza z prekladu Margity Pauliny-Tóthovej z prvej polovice 20.storočia.

Dobrodužné

Hrdina našich čias

Michail Jurjevič Lermontov

Dielo Hrdina našich čias patrí ku klasickému odkazu ruskej literatúry. V niekoľkých samostatných príbehoch sa zoznamujeme s hrdinom, ktorý je podľa slov autora "obrazom súčasného človeka, ako ho chápe a ako ho príliš často stretával". Text vychádza z prekladu Bohdany Škultétyovej z prvej polovice 20.storočia.

Román

Boží človek

Elena Gessayová-Brestenská

Kniha Boží človek obsahuje výber krátkych próz, článkov a úvah Eleny Gessayovej-Brestenskej, ktoré vychádzali v časopisoch a novinách od vzniku Československa. Elena Gessayová - Brestenská bola jednou z prvých absolventiek právnickej fakulty a po vzniku Československa stala organizátorkou kultúrneho a národného života.

Poviedky

Moja finančná kariéra

Stephen Leacock

Výber najlepších humoristických poviedok Stephena Leacocka, ktoré sa dotýkajú rodinného života. Spoločne nazrieme do radostí rodinných osláv, výletov aj každodenných situácií a ukáže sa, že Leacockove poviedky dokážu človeka rozosmiať dodnes.

Humor