Pripravujeme

Chalúpka strýčka Toma

Harriet Beecher Stowe

Svetoznámy román, ktorý svojou témou spôsobil revolúciu vo vnímaní otroctva v Spojených štátoch amerických. Veľmi jasne zobrazuje postavenie otrokov v južných štátoch ktorí napriek tomu, že prežívajú všetko rovnako ako ich páni a často ich prevyšujú duchovnou hĺbkou a inteligenciou, stále sú považovaní za bezprávny tovar.

Utrpenie mladého Werthera

Johann Wolfgang von Goethe

Jeden z najznámejších románov nemeckého romantizmu. Román písaný formou listov a hovorí o intenzívnej a nešťastnej láske.

Zabudnutá klasika

Zápisky z mŕtveho domu

Fiodor Michajlovič Dostojevskij

Autobiografický román z prostredia trestaneckého tábora na Sibíri, ktorý sa venuje každodenným situáciám odsúdených. Medzi trestancami stratáva bežných zločincov, anarchistov, aj kritikov politického systému v Rusku. Každý z nich sa vyrovnáva so svojou neradostnou situáciou.

Zabudnutá klasika

Tajomný hrad v Karpatoch

Jules Verne

V dedine Verst si pastier Frick jedného dňa všimne dym, ktorý stúpa z komína opusteného hradu baróna Rudolfa Gortza. Toto zistenie vydesí dedinčanov, ktorí veria tomu, že na hrade straší. Napriek tomu sa k hradu vyberie mladý lesník Nik Dek a doktor Patak vyberú k zrúcanine...

Dobrodružná literatúra

Ilava

Zážitky z policajného lapáku a z koncentračného tábora z čias, keď sa rodila naša sloboda

Elo Šándor

Kniha spomienok novinára, humoristu a spisovateľa Ela Šándora. V roku 1939 bol po vzniku Slovenského štátu zatknutý a strávil pre svoje názory dlhšie obdobie vo väzení a v koncentračnom tábore.

Autobiografia

Posledný mohykán

James Fenimore Cooper

Dobrodružný román z obdobia Francúzsko-Anglickej vojny.

Dobrodružná literatúra

Pustovníkov závet

J.B.Bohuslavský

Literárne spracovanie Legendy o svätom Svoradovi a Benediktovi.

Zabudnutá klasika